statystyki szczegółowe

Aktualności

HERBAPOL Stanowice 1:2 UNIA Jaroszów

• autor: TUTI886, 2015-08-31 13:09

W niedzielę 30 sierpnia 2015 r. przy bardzo dużym upale, przyszło naszej drużynie się zmierzyć w DERBACH GMINY Strzegom z Herbapolem Stanowice. Mierzyliśmy się z tą drużyną wielokrotnie czy to w sparingach czy to jeszcze na poziomie B-klasy. Zawsze zwycięsko z tych pojedynków wychodziła nasza drużyna i tak było i tym razem.

Więcej w rozwinięciu...

Pierwsza połowa była dość nerwowa w naszym wykonaniu. Wiele niedokładnych podań i nerwowości w naszym zespole. Płynący żar z nieba nie ułatwiał nam gry i każdy z nas musiał grać bo przyjechaliśmy po raz kolejny z dużymi problemami kadrowymi (jeden rezerwowy Krzysztof Angrys). Gospodarze dobrze czują się na swoim boisku i pewnie sprawią na nim wiele niespodzianek. Mecz był emocjonującym widowiskiem, który mógł spodobać się licznie zgromadzonym kibicom. w 29' po błędzie indywidualnym Kamila Czapli przegrywamy 1:0 po bramce Krzysztofa Bałuka. To obudziło nas do lepszej gry i mecz zaczął przebiegać pod nasze dyktando. Co sprawiło szybkim wyrównaniem przez Marcina Głoda, który po dalekim wyrzucie z autu Michała Bobowskiego pokonał Dawida Korzeniowskiego, Do przerwy 1:1.

W przerwie trener Marcin Dobrowolski miał prawo być niezadowolony, co jeszcze bardzie nas zmotywowało. Początek drugiej połowy to nasza dominacja i ogromna chęć zdobycia bramki. Nasz zespół osiągnął ten cel w 55'. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Głoda, do piłki doszedł Marcin Tutka i odegrał głową do niepilnowanego Damiana Kołkowskiego, który wpakował piłkę do bramki, 1:2. Nasz zespół cofnął się aby oszczędzać siły. Graliśmy z kontry i stworzyliśmy sobie jeszcze kilka 100% sytuacji. Niestety nasz snajper Janusz Sypko jeszcze nie może wejść w sezon tak jak tego by oczekiwał. Do końca wynik nie uległ zmianie.

Kolejny mecz w tym sezonie w którym nie prezentujemy swojego potencjału, a jedynie przystosowujemy się do przeciwnika. Cieszy wygrana bo zagraliśmy słabo i wszyscy wiemy że możemy wygrać z każdym jednak musimy wrócić do swojego stylu gry, który prezentowaliśmy na wiosnę. Po raz kolejny wygrane derby na boisku rywala.

W najbliższą niedziele (06.09.2015 r.) nietypowo bo o godz. 11:00 nasza Unia w końcu zagra przed własną publicznością. Kolejny mecz i kolejny beniaminek ISKRA Witków Sląski. Nasz rywal po 3 kolejkach jest liderem. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.